Botoks nie tylko w gabinecie kosmetycznym

Botoks nie tylko w gabinecie kosmetycznym

Pierwsze skojarzenie z medycyną estetyczną związane jest z wyspecjalizowaną kliniką i operacjami pod narkozą. Natomiast i ta dziedzina medycyny prężnie się rozwija i wyszła z klinik operacyjnych, a przeszła do salonów kosmetycznych i gabinetów stomatologicznych. Dziś o powiększenie ust, czy mezoterapię możemy poprosić nie tylko doktora, ale i dentystę, czy kosmetyczkę. Przyjrzyjmy się, jakie zabiegi można wykonać i na czym one polegają.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to jeden z zabiegów, który polega na wstrzyknięciu substancji leczniczej lub pobudzającej pod skórę. Można go stosować na głowę, twarz, szyję, dekolt i dłonie. Wstrzykiwane preparaty mają na celu likwidację konkretnego problemu skórnego, lub są koktajlami leczniczymi stworzonymi z indywidualnie dobranych przez lekarza związków regenerujących, leczniczych i odżywczych. Teraz taki zabieg może wykonać lekarz stomatolog jeśli posiada odpowiednie uprawnienia. Jest to miłe urozmaicenie usług dentysty, który nie musi kojarzyć się jedynie z bólem borowania, ale i z zabiegiem upiększania skóry.

Kwas hialuronowy

Jeśli jesteśmy zmęczeni kurzymi łapkami przy kącikach oczu, zmarszczki palacza przypominają o wstydliwym nałogu, dłonie krzyczą o zmęczeniu pracami domowymi i wiekiem, to po założeniu plomby możemy poprosić o wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w znielubiane przez nas, pomarszczone miejsca. Jest to substancja zastępująca operacje plastyczne mające na celu odmłodzenie skóry, wyjaśnia dr Paradowska z kliniki medycyny estetycznej w Krakowie. Można nią też pożegnać głębokie blizny, gdyż kwas ten tworzy wypełnienie ubytku pod skórą, który daje niechciany efekt zmarszczenia skóry, lub wgłębienia.

Nadpotliwość

Pot jest zjawiskiem naturalnym i jak najbardziej potrzebnym dla organizmu, aby kontrolować termoregulację i wyzbywać się z niego toksyn. Są jednak przypadki, gdy organizm wydziela zbyt dużo potu i pojawia się wskazanie do zahamowania tego procesu. W ów czas stosuje się botoks pod pachami i u dłoni, który paraliżuje końcówki połączeń nerwowych i hamuje wydzielanie potu. Zabieg ten jest również dostępny w gabinetach stomatologicznych i przeprowadzony przez specjalistę pomoże nam wyzbyć się problemu w sposób skuteczny do 12 miesięcy i przede wszystkim bezpieczny. Także jeśli zobaczymy ofertę leczenia nadpotliwości w gabinecie stomatologicznym, to nie ma powodu do niepokoju.

Bruksizm

Bruksizm jest przypadłością polegającą na zaciskaniu i ruszaniu mięśni żuchwy. Jest to tendencja coraz bardziej popularna i powoduje wiele problemów stomatologicznych, gdyż doprowadza do uszkodzenia zębów na częściach stycznych. Doprowadza to do ścierania się szkliwa i uwrażliwienia zębów. Nieleczony bruksizm może skrócić nasze zęby o połowę. Do tego powoduje przedłużone migreny i problemu z koncentracją. Standardowo protetyka produkuje szyny relaksacyjne, lub deprogramatory kontrolujące napięcie mięśni szczęki. Wiąże się to ze stopniowym leczeniem. Medycyna estetyczna wyszła temu naprzeciw i oferuje szybsze rozwiązanie tą samą metodą, co walka z nadpotliwością. Botoks wstrzykiwany bezpośrednio do mięśnia żuchwy częściowo go paraliżuje, co w sytuacji nadaktywności tego mięśnia skutkuje wyregulowaniem jego pracy, dzięki czemu nadprogramowe napięcia szczęki i zaciskanie zębów już nie będą nas nękać. Kilka sesji takich zastrzyków da nam poczucie spokoju o nasze zęby i pomoże wyzbyć się bólów głowy na zawsze.

Sprawdź także: https://czasnaherbate.net/10-herbata