Domowe sposoby na poprawienie siły cebulek włosowych

Domowe sposoby na poprawienie siły cebulek włosowych

Piękne, gęste i silne włosy – niestety nie każdy może się takimi pochwalić. I chociaż obiegowa opinia uważa, że przyczyną słabych i wypadających włosów jest kiepska dieta i niezdrowy tryb życia, czasami przyczyny są inne, a ty, chociaż bardzo się starasz, nie masz możliwości zapanować nad problemami z włosami. Są jednak sposoby na polepszenie kondycji cebulek włosowych i zapanowanie nad ich wypadaniem. Dowiedz się, co możesz zrobić w domu.

Masaż skóry głowy

Okazuje się, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest po prostu masaż skóry głowy. Pozwala on na zaktywizowanie komórek i cebulek włosowych i namówienie ich do pracy. Masaż skóry głowy szybko usprawni krążenie i spowoduje, że do cebulki włosa błyskawicznie dotrą wszystkie potrzebne składniki odżywcze.
Masaż można przeprowadzać podczas każdego mycia głowy, warto jednak pamiętać, że uciskanie skóry powinno być delikatne. Zbyt silne może spowodować uszkodzenie włosów. Masaż wykonuje się od czoła aż do karku, spokojnymi, kulistymi ruchami, które mają na celu relaksację i zmniejszenie napięcia. Do tego zabiegu warto użyć niewielką ilość olejków eterycznych, ponieważ dobrze wpływają na pobudzenie mikrokrążenia.

Cebulowa kuracja na cebulki

Do domowych sposobów wzmacniających cebulki włosów z pewnością należy cebulowa kuracja. Świeży sok z cebuli ma pomóc na wypadanie włosów i skutecznie zapobiega łysieniu. Dostarcza cebulkom siarki, krzemu i cynku, czyli trzech podstawowych składników, które mają najlepszy wpływ na kondycję skóry głowy i cebulek włosowych.
Wystarczy zblendować cebulę i dobrze odcisnąć ją przez gazę, a powstały w ten sposób sok wetrzeć w skórę głowy. Wytrzymaj z taką maseczką chociaż 20 minut, potem możesz błyskawicznie umyć włosy przyjemnie pachnącym szamponem. Gwarantujemy, że błyskawicznie zauważysz różnicę.

Płukanka rozmarynowa

Rozmaryn najczęściej kojarzy nam się z zielonymi igiełkami, które nadają wyjątkowego smaku pieczonym ziemniaczkom. Jednak mało osób wie, że wyciąg i olejek z rozmarynu ma działanie lecznicze. Płukanki z różnego rodzaju ziół były stosowane już od wieków, jednak rozmaryn był w nich pomijany. A niesłusznie, bo to naprawdę roślina o zbawiennym działaniu na włosy.
Płukanka rozmarynowa usprawnia krążenie skóry głowy, błyskawicznie odżywiając cebulki włosów i sprawiając, że są one bardziej liczne. Dzięki niemu włosy stają się znacznie gęstsze i dużo ładniej się prezentują. Płukanka rozmarynowa jest także świetnym środkiem na walkę z łupieżem.

Czarna rzodkiew

To, że czarna rzodkiew jest przydatna w walce o piękne włosy pewnie nie jest dla ciebie żadnym zaskoczeniem. W końcu to bardzo standardowy składnik wielu szamponów. Dzięki zawartości wapnia, witamin C i witaminy B, jest świetnym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów. Jednak aplikacja soku z czarnej rzodkwi może działać drażniąco na skórę i powodować pieczenie. Jeśli dobrze je znosisz, warto zrobić wcierkę i trzymać ją na włosach około 20-30 minut. To powinno sprawić, że cebulki będą lepiej odżywione, a włosy nie będą wypadać.