Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Moment zaręczyn bywa najpiękniejszą chwilą w życiu każdego człowieka, która pozostawia mnóstwo przepięknych wspomnień na długie lata. Mimo to dla wielu mężczyzn zakup zaręczynowego pierścionka bywa dużym wyzwaniem, ponieważ muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, jak choćby ulubiony metal partnerki, dobór kamienia, wybór stylu czy ostatecznie koszta, jakie należy ponieść za zakup pierścionka. Dodatkowo dochodzi również kwestia utrzymania zaręczyn w sekrecie i tego, co zrobić, aby partnerka nie dowiedziała się o dokonanym zakupie. Zanim więc zdecydujemy się na zakup, warto na dużo wcześniej rozważyć pewne kwestie, nierozłącznie związane z dokonaniem wyboru pierścionka zaręczynowego. (https://zielinskiart.pl/kolekcja_/)

Budżet

Jedną z najważniejszych kwestii jest budżet, jaki posiadamy i jakim będziemy obracać. Warto wybrać taką sumę, która umożliwi nam zakup idealnego pierścionka ale nie zrujnuje przy tym naszej sytuacji finansowej. Wielu mężczyzn uważa, że budżet na zakup pierścionka koniecznie musi być równowartością dwóch pensji, jednakże nie jest to konieczna zasada. Wiele osób dokonuje zakupu zwracając uwagę tylko i wyłącznie na swoje możliwości finansowe, a coraz więcej salonów jubilerskich umożliwia zakup pierścionka zaręczynowego na raty. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zaskoczyć swoją wybrankę serca przepięknym prezentem.

Styl pierścionka

Do kolejnych naprawdę istotnych kwestii należy wybór stylu pierścionka, do którego zalicza się rodzaj kamienia, rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany pierścionek oraz jego design. Wiele kobiet już na długo przed zaręczynami wysyła partnerowi sygnały dotyczące swoich preferencji. Najważniejszym jest jednak uważnie słuchać i zapamiętywać te informacje. Wybór kamienia zdecydowanie uzależniony jest od partnerki. Wbrew pozorom diament nie jest koniecznością w przypadku pierścionka zaręczynowego. Oczywiście diamenty mają dużo zalet — są najtwardszym i najtrwalszym kamieniem. Jednakże wiele kamieni szlachetnych i półszlachetnych prezentuje się na pierścionku równie pięknie. Inną kwestią jest kolor materiału, z jakiego zostanie wykonany pierścionek. Do wyboru mamy złoto oraz srebro, które występują w kilku odcieniach i barwach. Dobór koloru jest wysoce uzależniony od kamienia, jaki wybraliśmy i od tego, co lubi nasza partnerka, dlatego warto wypytać się jej przyjaciółek lub rodziny o szczegóły jej preferencji.

Polecamy; https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne-1383.html

Rozmiar pierścionka

Do kategorii najistotniejszych kwestii można zaliczyć również dobór odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Wszytko dlatego, że zaręczyny powinny pozostać sekretem i nie możemy tak po prostu wybrać się z partnerką do sklepu jubilerskiego. Aby zapewnić sobie gwarancję utrzymania sekretu i doboru odpowiedniego rozmiaru, pierwszym co możemy zrobić jest wypytanie jej przyjaciółek i rodziny o rozmiar. Być może użyczą nam rady i pomocnej dłoni w kwestii wyboru odpowiedniego rozmiaru. Jeśli jednak rodzina i przyjaciele zawiodą, koniecznie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Rozmiar możemy poznać na dwa sposoby — mierząc dotychczasowo noszoną przez partnerkę biżuterię suwmiarką, lub zdobywając pierścionek partnerki i wybierając się z nim do sklepu jubilerskiego, gdzie doradcy specjalistycznym okiem określą rozmiar. https://zielinskiart.pl/