Podkrążone oczy i spuchnięte powieki – najlepsze zabiegi

Podkrążone oczy i spuchnięte powieki – najlepsze zabiegi

Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to okolice oczu są najlepszym wskaźnikiem wieku twojej skóry. Niestety, to delikatna skóra pod nimi jest bardzo narażona na upływ czasu. Kurze łapki, podkrążone oczy, tak zwane „worki”… problemów jest mnóstwo, ale tak szybko, jak się pojawiają, tak szybko można sobie z nimi poradzić. I warto to zrobić, ponieważ zapobiegnięcie tym przykrym objawom może sprawić, że szybko odmłodniejesz o co najmniej kilka lat.

Problemy ze skórą wokół oczu

Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa. Wyjątkowo delikatna, bardzo cienka, jest narażona na szybką utratę jędrności. Dodatkowo problemem są często liczne bruzdy, które są spowodowane i znikaniem tkanki podskórnej, i częstym mrużeniem oczu. Ponieważ mięśnie wokół oczu z biegiem czasu także wiotczeją, często pojawia się problem tak zwanej opadającej powieki, który pogłębia się wraz z wiekiem.

Skórę pod oczami charakteryzują także dość specyficzne ukrwienie i skłonność do zastojów limfatycznych. Oznacza to w praktyce, że każdy większy problem z utratą lub zatrzymywaniem wody w organizmie jest widoczny właśnie pod oczami. Stąd pojawiają się upiorne cienie i „worki”. Jednak medycyna estetyczna świetnie radzi sobie z tymi problemami. Wystarczy kilka zabiegów, by problem ze skórą wokół oczu całkowicie przestał mieć znaczenie.

Odmładzanie kwasem hialuronowym

Zastosowanie kwasu hialuronowego na skórę wokół oczu to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych zabiegów odmładzających. Stosuje się go zwłaszcza w przypadku pojawienia się głębokich zmarszczek, ma wyjątkową elastyczność, a także zapewnia naturalny efekt wygładzenia.
Odmładzanie kwasem hialuronowym może być dość bolesne w okolicach oczu, jednak najczęściej zabieg jest wykonywany po wcześniejszym znieczuleniu skóry. Efekt jest jednak widoczny natychmiast – skóra poprawia się i unosi, wygładza się, a zmarszczki prostują. Po kilku dniach, kiedy opadnie już opuchlizna i nieliczne ślady po wkłuciach, cera prezentuje się, jakbyś nigdy nie miała najmniejszego problemu ze zmarszczkami.

Mezoterapia bezigłowa wokół oczu

Mezoterapia bezigłowa to świetny sposób na zwiększenie działania zaaplikowanych na wrażliwą skórę wokół oczu kosmetyków. Jest to zabieg, który polega na tym, że cząsteczki kosmetyków są wprowadzone pod skórę za pomocą jednokierunkowego, silnego prądu, który jest wykorzystywany przy użyciu specjalnego aparatu.
Zabieg najczęściej rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia cery, a później na rozłożeniu na problematycznym miejscu odpowiedniego serum o bardzo silnym działaniu. Największą zaletą zabiegu jest fakt, że nie pozostawia on śladów, a skóra jest odmłodzona od razu po wyjściu z gabinetu.

Laserowe odmładzanie okolic oczu

Laserowe odmładzanie okolic oczu to zabieg, którego efekty są także widoczne natychmiast. Jest całkowicie bezbolesny i bardzo skuteczny. Polega na przeprowadzeniu masażu mechanicznego i impulsowego podciśnienia, które jest połączone z laserowym światłem podczerwonym. Zabieg wykonuje się punktowo, a natychmiast po opracowaniu jednego oka jego efekt jest świetnie widoczny.

 

Koniecznie sprawdź: Legginsy Lores.