Stopy jak marzenie

Stopy jak marzenie

Idealnie wypielęgnowane stopy przyciągają uwagę i znacznie poprawiają samopoczucie i samoocenę. Jednak często zdarza się, że nie przykładamy do pielęgnacji stóp należytej uwagi. Jak powinien wyglądać idealny, staranny pedicure?

Przygotuj się

Przygotowując stopy do pedicure, z paznokci należy usunąć stary lakier do paznokci. Po oczyszczeniu płytek, należy nadać im pożądany kształt za pomocą pilniczka do paznokci. Jeśli paznokcie są zbyt długie, trzeba je skrócić. Paznokcie u stóp są zazwyczaj bardzo grube i mocne, więc można je skracać cążkami. Jeśli jednak mamy skłonność do rozdwajania się paznokci, musimy unikać obcinaczek i skracać paznokcie wyłącznie pilniczkiem.
Kiedy paznokcie są już oczyszczone i skrócone, warto uważnie przyjrzeć się piętom. Jeśli na naszych piętach znajduje się zrogowaciały naskórek, musimy go usunąć. Specjalne tarki do stóp najlepiej działają na sucho, przed kąpielą. Możemy wybrać tarkę z metalu lub gruboziarnistego papieru ściernego. Taką tarką ścieramy na sucho twardy naskórek z pięt, odsłaniając zdrową, miękką skórę. Zrogowaciałą skórę można tez ostrożnie zetrzeć za pomocą frezarki kosmetycznej.

Odrobina relaksu

Kiedy nasze stopy są już oczyszczone z pozostałości poprzedniego pedicure a także zrogowaciałego naskórka, czas na relaksująca kąpiel. Warto wygospodarować chwilę na wymoczenie stóp w misce z ciepłą wodą połączoną z aromatyczną solą pielęgnująca. Taka kąpiel ukoi nerwy, zrelaksuje całe ciało a także przygotuje stopy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do wody można dodać też pielęgnacyjny olejek, który natłuści i uelastyczni skórę. Kiedy skóra na stopach zmięknie pod wpływem kąpieli, należy ją wygładzić na mokro pumeksem. Taki zabieg wygładzi ewentualne zadziorki i nierówności powstałe pod wpływem tarki i sprawi, że skóra stanie się miękka jak jedwab. Tuż po relaksującej kąpieli nadchodzi też idealny moment na intensywny peeling do stóp. Taki peeling warto wmasować nie tylko w pięty, ale i w palce gdyż może on pomóc w usunięciu twardych, narośniętych skórek na paznokciach stóp. Po wyjęciu stóp z wody i starannym osuszeniu, należy dokładnie usunąć zgrubiałe skórki znajdujące się wokół paznokci u stóp.

Czas na wieli finał

Kiedy stopy są już wypielęgnowane i odprężone, nadchodzi czas na kolor. Płytki paznokci należy odtłuścić i odrobinę zmatowić bloczkiem polerskim, zwłaszcza po natłuszczającej kąpieli w oliwie. Między palce u stóp warto włożyć specjalny separator, który oddzieli palce ułatwiając malowanie i zapobiegając uszkodzeniom lakieru po malowaniu. Na paznokcie nakładamy bazę pod lakier i pozwalamy jej swobodnie wyschnąć. Kiedy baza wyschnie, nakładamy spokojnie kolorowy lakier a na wierzch lakier nawierzchniowy czyli top coat. Pamiętajmy o spokojnym wysychaniu każdej warstwy. Lakier do paznokci schnie stosunkowo wolno, ale im więcej czasu damy mu na wysychanie, tym dłużej będzie się trzymał na paznokciu. Po skończonym malowaniu warto pociągnąć skórki wokół paznokci pielęgnacyjną oliwką a pięty natrzeć odżywczym kremem.
Paznokcie u stóp rosną zdecydowanie wolniej niż u rąk. Dodatkowo stopy nie są w takim stopniu narażone na działanie wody, detergentów i innych szkodliwych czynników jak dłonie. W związku z tym efekty pedicure są widoczne dużo dłużej niż efekty manicure. Naturalnie, zabieg trzeba częściej powtarzać latem, a rzadziej zimą.

Warto sprawdzić:

https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-wlosow/
https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/